fbpx

Lufta për vendin e fundit në Serie A për sezonin 2020-21 po shkon drejt fundit dhe finalistja e parë e garës play off është skuadra e Spezia, që ka mundur 3-1 Kievon në ndeshjen e kthimit, pasi ishte mundur 2-0 në ndeshjen e parë, por duke e renditur më mirë se sa “verdheblutë” kualifikohet më tej.

Spezia kishte epërsi 3-0 vetëm pas 53 minutave lojë, falë golave nga Galabinov, Magiore dhe Nzola. Për miqtë shënoi Leverbe. Spezia pret fituesin mes Frosinones dhe Pordenones, ndërsa këta të fundit fituan sfidën e parë në trasnfertë me 1-0.

Shpërndaj me

Loading...