Dy persona janë arrestuar gjatë 24 orëve të fundit, pasi në mënyra të ndryshme kanë kërcënuar bashkëshortet e tyre.

Në Graqanicë, është arrestuar i dyshuari i komunitetit serb, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje përmes telefonit ka kanosur gruan e tij serbe.
Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Kurse, në Prizren, është arrestuar i dyshuari shqiptar, pasi që i njëjti ka kanosur dhe sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij viktimën femër.
Nuk raportohet për të lënduar, ndërsa me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje./KosovaPress/

Shpërndaj me

Loading...