Të paktën dy njerëz janë vrarë nga të shtënat me armë në qytetin lindor gjerman, Halle.

Policia paralajmëroi banorët të qëndrojnë në shtëpitë e tyre pasi sulmuesi është ende në arrati.

Dëshmitarët thonë se sulmuesi ishte i veshur me kamuflazh ushtarak dhe kishte disa armë.

Gazeta Bild raportoi se sulmi ndodhi në zonën Paulus të qytetit.

Shpërndaj me

Loading...