Presidenti i La Ligës, Havier Tebas, e ka konfirmuar se sezoni 2019/20 do të rinisë më 11 qershor, ndërsa planifikohet të kompletohet më 12 korrik.

Numri një i kampionatin spanjoll të futbollit, Tebas gjithashtu ka bërë të ditur se gushti është rezervuar për ndeshjes se Ligës së Evropës dhe Ligës së Kampionëve, ndërsa më 12 shtator planifikohet të nis sezoni 2020/21.

Shpërndaj me

Loading...