fbpx

Magazina e mirënjohur amerikane “The Forbes” së fundit ka shpalosur listën e futbollistëve më të paguar në botë. Në vendin e parë është argjentinasit Lionel Mesi, që sipas “The Forbes” për një vit përfiton plot 126 mln dollar. Pas argjentinasit rreshtohen Kristiano Ronaldon me 117 mln dollar dhe braziliani Nejmar me 96 mln dollarë.

Pas tyre rreshtohet Kilian Mbape me gjysmën e përfitimeve të Nejmarit, që lë pas Mohamed Sallahun dhe Poll Pogban. Në Top 10 bën pjesë vetëm një portier. Bëhet fjalë për spanjollin David De Gea, portierin e Mançester Junajtedit.

 

Lista e “The Forbes”

1.Lionel Messi (Barcelona dhe Argjentinë) $126m

  1. Cristiano Ronaldo (Juventus dhe Portugali) $117m
  2. Neymar (Paris St-Germain dhe Brazil) $96m
  3. Kylian Mbappe (Paris St-Germain dhe Francë) $42m
  4. Mohamed Salah (Liverpool dhe Egjipt) $37m
  5. Paul Pogba (Manchester United dhe Francë) $34m
  6. Antoine Griezmann (Barcelona dhe Francë) $33m
  7. Gareth Bale (Real Madrid dhe Uells) $29m
  8. Robert Leëandoëski (Bayern Munich dhe Poloni) $28m
  9. David de Gea (Manchester United dhe Spanjë) £27m

Shpërndaj me

Loading...