fbpx

Hoze Murinjo është rikthyer në futboll, pasi u emërua menaxher i ri i Totenham Hotspur. Trajneri portugez ka qenë pa punë për gati një vit pas largimit të tij nga Mançester Junajtedi dhe do të zëvendësojë Maurisio Poketinjon e shkarkuar. Mourinjo nuk pati një aventura të mirë me Junajtedin, andaj është e kuptueshme që shumë tifozë të Totenhamit kanë frikë nga një situatë e ngjashme nën 56-vjeçarin. A ka ndryshuar Mourinjo? A do të jetë futbolli tërheqës – siç ishte nën Poketinjo – apo do të jetë defanziv? A do të përplaset me mediet dhe do të kritikojë lojtarët e tij në publik? Do të duhet të zbulojmë por tashmë ka shumë dyshues, siç dëshmohet nga fakti që hashtagu #MourinhoOut priu në Tuitter, më pak se një orë, pasi u konfirmua emërimi i tij. (Lajmi.net)

Shpërndaj me

Loading...