Skuadra e Toro Rosso ka vendosur të ndryshojë emër. Nga viti 2020, skuadra nga Faenza do të quhet Alpha Tauri. Ky është emri i një prej yjeve të konstelacionit të Demit. Ky ndryshim erdhi pas një votimi elektronik që makina satelit e Red Bull pat bërë përmes faqes së saj zyrtare në “Tëitter”. Toro Rosso nuk ëshjtë skuadra e vetme që ka ndryshuar emër. Sezonin e kaluar ishte makina Force India ajo që ndryshoi emër dhe sot quhet Racing Point. Ndërsa makina Sauber këtë sezon quhet Alfa Romeo Racing.

Shpërndaj me

Loading...