Skuadra e Filadelfisë shënoi fitore minimale ndaj Nju Jork Niks, me rezultat 109 – 104, mirëpo në këtë sfidë në qendër të vëmendjes ishte ylli i skuadrës vendase, Ben Simons. Në fillim të takimit, ndodhi momentin i çuditshëm, kur është në pyetje qendra e skuadrës vendase. Ai vendosi që të të godas jashtë vijës 7.24 metra, pas së cilës të gjithë në tribuna ishin në këmbë. Arsye për këtë ishte se basketbollisti 23 vjeçar shënoi tripikëshin e parë në karrierën e tij në NBA,edhe atë pas 172 ndeshjeve. Ndryshe basketbollisti i ri, Ben Simons,  mesatarisht për Filadelfinë shënon nga 18 pikë dhe  ndan nga 13 asiste.

Shpërndaj me

Loading...