Kuvendi turk ka ratifikuar mbrëmje e sotme protokollin për anëtarësimin e vendit tonë në NATO, kurse lajmin e ka bërë të ditur ministrja jonë e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska e cila edhe ka falënderuar këtë hap të rëndësishëm nga pala turke.

Ndërkohë që krahas Turqisë tashmë kanë nisur procedurat për ratifikim edhe në disa vende të tjera kurse deri në fund të vitit pritet që të gjitha vendet anëtare të NATO-s të bëjnë të njëjtën gjë dhe Maqedonia e Veriut bëhet anëtare me të drejta të plota në Aleancë e Veriut.

Shpërndaj me

Loading...