Valon Berisha në prag të përballjes me Çekinë në Pllzen, ka thënë se presioni i madh i kësaj ndeshje nuk do të ndikojë te kombëtarja e Kosovës. Sipas mesfushorit, lojtarët e Kosovës në kokë kanë vetëm mundësinë e kualifikimit në Euro 2020. Për Berishën, Kosova dëshiron të realizojë ëndrrën, dhe nuk do të ndikohet nga presioni.

“Presioni nuk do të ndikojë te ne, ne duam të realizojmë ëndrrën. Ne e kemi një mundësi të madhe, dhe vetëm për atë do të mendojmë ”, ka deklaruar Berisha.

Shpërndaj me

Loading...