fbpx

Ditë të parë Këshilli Drejtues dha dritë jeshile për nismën e sezonit të ri në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, që do të nis të shtunën, më 8 gusht me përballjen në mes kampionit aktula, Vardarit dhe Borecit dhe i njëjti od të vijë në ekratnet televizive.

Gjatë ditës së diel, kamerat e transmetimit do të jenë në stadiumin në Çair, ku skuadra e FC Shkupit do të përballet me Shkëndijën. Në ndeshjet e tjera të javës së parë, me 9 gusht, janë: Renova – Strugë Trim Lum, Maqedonia Gjorçe Petrov – Rabotniçki, Bellasica – Sileksi dhe Pelisteri – Akademia  Pandevi.

Shpërndaj me

Loading...