fbpx

Ekipi i Verderit i ka vendosur çmim futbollistit të Kosovës, Milot Rashica, pasi nuk duan ta humbasin falas. Rashica ka qenë i qartë me deklaratën e tij dhe ka theksuar se nuk do të rinovojë më me klubin aktual.  Drejtuesit mund ta shesin që në janar për të mos e humbur me parametra zero. Mediet gjermane shkruajnë se në rast se ndonjë nga klubet kundërshtare do të rrëmbejë sulmuesin duhet të paguajë 40-50 milionë euro. Kjo shifër vlen për verën, pasi Verderi nuk ka ndërmend të privohet nga shërbimet e tij që në janar.

Shpërndaj me

Loading...