fbpx

Mediat italiane raportojnë se Marash Kumbulla do të vesh fanellën e Lacios dhe se bisedimet janë fazën përfundimtare, pasi që Verona pranuar ofertën. Sipas mediave, Verona është dakord me 16 mln euro, plus 4 mln në forma të tjera të bonuseve dhe kartonin e dy futbollistëve të rinj, që nga klubi bardhekaltër do të transferohen te Verona.

Ende nuk dihet ende se çfarë kontrate do të firmosë Marash Kumbulla me Lacion dhe sa do të jetë kohëzgjatja e saj, por tashmë duket e sigurt që presidenti Lotito dhe drejtori sportiv Igli Tare kanë mposhtur konkurencën e Interit për talentin shqiptar.

Shpërndaj me

Loading...