fbpx

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në profilin e tij në Fejsbuk publikoi video për atë si fëmijët duhet t’i lajnë në mënyrën e duhur.

“Për më të dashurit tanë! Gjatë pandemisë globale, njëra ndër mënyrat më të lira, më të lehta dhe më të rëndësishme për parandalimin e përhapjes së virusit është që duart të lahen shpesh me sapun e ujë. Video ilustrim i shkëlqyer. Ja çfarë duhet të dini për larjen e duarve në mënyrë të duhur https://uni.cf/2Qn1uW9, ka shkruar Filipçe.

Gjithashtu, ai në profilin e tij në Fejsbuk publikoi edhe link për Udhëzues për fëmijë për koronavirusin e ri.

Миењето на рацете може да ве заштити вас и вашите најблиски.

За време на глобална пандемија, еден од најевтините, најлесните и најважните начини за спречување на ширењето на вирусот е рацете често да се мијат со сапун и вода. 🧼💧Еве што треба да знаете за правилно миење на рацете: https://uni.cf/2Qn1uW9

Publiée par UNICEF MK sur Mardi 17 mars 2020

Shpërndaj me

Loading...