fbpx

Sulmuesi i Orlando Mexhik, Xhonatan Isak, theu ligamentin kryesor në gjurin e majtë. Lajmin e konfirmoi skuadra e tij. Isac kaloi vijën dhe bëri një hap hop midis dy mbrojtësve kundër Kings dhe më pas ra menjëherë në parket nga dhimbja, i paprekur, ndërsa shtrëngoi gjurin e majtë në çerekun e katërt.

Ishte ndeshja e dytë e Isak që nga koha kur ai u rikuperua më 1 janar në Uashington. Ai humbi 31 ndeshje, për shkak të lëndimit, ndërsa në sfidën e fundit, u largua me 4 pikë, 4 kërcime dhe 2 vjedhje në 15 minuta.

Shpërndaj me

Loading...