Delegacioni qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev do të marrë pjesë nesër dhe pasnesër në Samitin e NATO-s në Londër, në të cilin shënohet 70 vjetori i ekzistimit të Aleancës. Në përbërje të delegacionit qeveritar janë zëvendëskryeministrja dhe ministre e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, zëvendëskryeministri i obliguar për çështje evropiane Bujar Osmani dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov.

 

Shpërndaj me

Loading...